Pamätné medaile a razby zo zaujímavých lokalít v ČR / SR
Z naší produkce
Veža snovVeža snovražba č. 136SKVeža snov
Tatras Tower - Veža snov Najvyššia a najvyššie položená veža predstavuje unikátny zábavno-edukačný projekt ojedinelý svojho druhu nielen na Slovensku. Veža snov prináša možnosť zažiť unikátne emócie, zážitky a chvíle, ktoré vás potešia, zabavia, poučia a zároveň umožnia vychutnať si Tatry tak, ako ich dosiaľ nepoznáte.
Liptovské muzeumLiptovské muzeumražba č. 135SKLiptovské muzeum
Liptovské múzeum v Ružomberku je jedným z najväčších regionálnych múzeí na Slovensku. Bolo založené v roku 1912 z iniciatívy bratov Arthura a Júliusa Kürtiovcov pod názvom Liptovská muzeálna spoločnosť. Prvé expozície boli umiestnené v budove starej fary.
hrad Modrý Kameňhrad Modrý Kameňražba č. 134SKhrad Modrý Kameň
Múzeum bábkarských kultúr a hračiek hrad Modrý Kameň je špecializované múzeum s celoslovenskou pôsobnosťou, zamerané na dokumentáciu dejín a súčasnosti bábkového divadla, dejín a vývoja detskej hračky, ako aj dejín regiónu, v ktorom sa múzeum nachádza.
Vyhliadková veža UFO BratislavaVyhliadková veža UFO Bratislavaražba č. 133SKVyhliadková veža UFO Bratislava
Vyhliadková veža UFO. Ikonická stavba, symbol Bratislavy, ktorú ročne navštívia tisíce návštevníkov. Panorámu hlavného mesta budete mať ako na dlani, Bratislavský hrad, Parlament, Dóm Sv. Martina. Ten výhľad jednoducho musíte vidieť na vlastné oči. Za 45 sekúnd vás výťah vyvezie z nuly do nemého úžasu.
Múzeum slovenskej dediny Múzeum slovenskej dediny ražba č. 132SKMúzeum slovenskej dediny
Múzeum slovenskej dediny najdeme v lesnatém prostředí Jahodníckych hájov a je považováno za největší přírodní muzeum na Slovensku. Skanzen se neustále vylepšuje a rekonstruuje. Dnes můžeme vidět historické prostředí prezentující lidovou kulturu z poloviny 19. a 20.století.
Národný park Slovenský rajNárodný park Slovenský rajražba č. 131SKNárodný park Slovenský raj
Národný park Slovenský raj je jedným z deviatich národných parkov Slovenskej rebubliky. Nachádza vo východnej časti Slovenska a je považovaný za jednu z jeho najkrajších prírodných oblastí.
Nitra Kalváriaražba č. 130SKNitra Kalvária
Krásny výhľad na mesto Nitra, vrch Zobor ponúka Kalvária, ktorá tvorí jednu z dominánt mesta. Na Nitriansku kalváriu navedie jednoduchá trasa. Prídeme sem od kostola nanebovzatia Panny Márie, od ulice Kalvária. Za dobrej viditeľnosti je z vrchu panoramatický výhľad na Zoborské vrchy, Dražovský kostolík a Žibricu.
Bazilika sv. Jakuba LevočaBazilika sv. Jakuba Levočaražba č. 129SKBazilika sv. Jakuba Levoča
Farský kostol sv. Jakuba bol postavený v prvej polovici 14. storočia ako trojloďový priestor. V priebehu 15. storočia boli k vstupom na severnej a južnej strane pribudované predsiene a okolo roku 1515 bola nad severnou predsieňou vybudovaná renesančná architektúra tzv. Henckelovej knižnice.
   
prehľad pamätných razieb
prehľad pamätných razieb
V síti CMQC je vyraženo
563 ks
144 ks
37 ks
27 ks
8 ks
8 ks
8 ks
7 ks
4 ks
Ostatné: 161 ks
Zoo a tématické parky: 101 ks
Zámky: 92 ks
Lanovky a vrcholy: 91 ks
Múzeá: 80 ks
Cirkevné pamiatky: 78 ks
Hrady: 76 ks
Mestá: 73 ks
Reštaurácie a pivovary: 42 ks
Pamätníky: 11 ks

Vitajte na stránkach oficiálnej  pamätnej razby CMQC. Dovoľte, aby sme sa Vám v úvode predstavili. CMQC - Collegium Moneta Qualitatem Comprobantis, vo voľnom preklade z latinčiny znamená: „Spoločnosť vydávajúca medaile s overenou kvalitou“.

Na našich stránkach nájdete nielen prehľadný katalóg našej razby, ale aj užitočné informácie, rady a tipy na zaujímavé výlety. Budeme radi, ak sa nám podarí vás inšpirovať kam s nami vyraziť.

 

Dovoľte nám vysvetliť rozdiel medzi pojmami oficiálna pamätná razba, mince, medaile, žetón a razba. Na začiatku našej existencie sme používali slovo mince, oficiálne pamätné mince, prípadne pamätné mince a domnievali sme sa (niektorí sa stále domnievajú), že slovo mince vystihuje náš zámer vytvárať kvalitný razený suvenír v mincovej kvalite na turisticky zaujímavých miestach.
Samozrejme, že mince musia mať nominálnu hodnotu a predovšetkým právo emisie mincí na našom území má len Národná banka Slovenska.

Pri slove medaile však vzniká dojem „placky“ na krk za víťazstvo. Týmto teda ešte raz nerazíme mince, ale oficiálnu pamätnú razbu CMQC. Ďalšou častou otázkou je, čo znamená slovo oficiálna. V prípade oficiálnej pamätnej razby CMQC sa jedná o to, že razba je schválená majiteľom či prevádzkovateľom daného miesta, kde si ju môžete aj priamo zakúpiť.

Na záver: „MY RAZÍME – VY VYRAZTE !